Grywalizacja procesów szkoleniowych, czyli gdzie i jak można zastosować gry podczas szkolenia

szkolenia eigbPrawidłowo zastosowane gry biznesowe wywołują u ludzi flow oraz sprawiają, że czują się oni jednocześnie zrelaksowani i podekscytowani. Są to idealne warunki do nauki, dlatego grywalizacja szkoleń jest bardzo skutecznym sposobem zwiększania efektywności rezultatów szkolenia.

Gry można zastosować na różnych etapach szkolenia:

1. Gry biznesowe wykorzystywane jednocześnie ze szkoleniem – Po wygłoszeniu przez trenera instrukcji wstępnych rozpoczyna się rozgrywka trwająca kilkanaście rund. Gra zawiera już elementy edukacyjne, a trener dodatkowo podchodzi do graczy i udziela im rad oraz informacji. Żaden z uczestników szkolenia nie ma poczucia, że jest zaniedbywany przez trenera, ponieważ dobrze bawi się sam podczas grania. Na końcu szkolenia trener wykorzystuje przykłady z gry, aby lepiej przekazać wiedzę teoretyczną.

 

gra jednocześnie ze szkoleniem

 

2. Symulacje biznesowe zastosowane przed szkoleniem – Gra następuje podobnie jak w przypadku poprzednim – po wygłoszeniu przez trenera instrukcji wstępnych. Zastosowanie gry przed szkoleniem pozwala na zwiększenie zaangażowania uczestników, wywołania u nich idealnego stanu do nauki i potrzeby, pożądania wiedzy od trenera. Dzięki temu podczas szkolenia trener ma zapewniony wzrost uwagi osób szkolonych oraz może odnosić się do przykładów z gry. Etap wyciągania wniosków ze szkolenia i podsumowania go także jest wzmocniony przez zastosowanie gry symulacyjnej.

 

gra przed szkoleniem

 

3. Zastosowanie grywalizacji zarówno na początku szkolenia oraz po przekazaniu wiedzy przez trenera – Wykorzystanie gry na początku wywołuje wzrost zaangażowania, tak jak opisane to było w przypadku 2 sposobu zastosowania gier. Element gry pojawia się tu dodatkowo po etapie szkolenia prowadzonego wyłącznie przez trenera. W tym momencie uczestnicy mają możliwość przetestowania zdobytej wiedzy w symulowanej rzeczywistości, co wzmacnia zapamiętywanie  i przyswajanie informacji i zachowań. Uczestnicy sami widzą, że trener przekazał im potrzebną wiedzę, ponieważ widzą możliwości jej zastosowania w praktyce.

 

gra przed i po szkoleniu

 

Podsumujmy:

  • Dzięki zastosowaniu gryfikacji w procesach szkoleniowych możliwe jest wzmocnienie rezultatów szkolenia.
  • Gamifikacja powoduje wzmocnienie zaangażowania w podejmowane działania, naukę i samo-rozwój.
  • Grywalizacja utrwala pożądane zachowania na długo po zakończeniu szkolenia.
  • Symulacyjne gry biznesowe pozwalają efektywniej dotrzeć do szkolonych osób w tym samym czasie.

 

Firmy zazwyczaj używają podobnych metod w swoich szkoleniach. Nasza oferta gier symulacyjnych pozwoli Ci stać się wyjątkowymi i wyjść poza szereg. Napisz lub zadzwoń do nas, a razem wybierzemy dla Ciebie idealny scenariusz! Nie boimy się podejmować wyzwań robienia specjalistycznych gier. Do każdego projektu podchodzimy maksymalnie profesjonalnie i indywidualnie.

 

Daj się zaskoczyć wysokiej jakości naszych usług!