Networking - zbuduj swoją profesjonalną sieć kontaktów

 

Networking to - najprościej ujmując - narzędzie do budowania swojej sieci kontaktów biznesowych. Dla jednych jest wspaniałą okazją do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń, inni z kolei unikają spotkań networkingowych jak ognia. Co jest tego przyczyną?

 

Główną ideą networkingu jest nawiązywanie znajomości z innymi osobami, często będącymi reprezentantami różnych branż oraz wzajemna wymiana informacji między nimi. 

 

Istotną rolę odgrywa tu wzajemne dzielenie się wiedzą oraz rekomendowanie sobie swoich usług, w myśl zasady: “pomóżmy sobie nawzajem”. 

 

Wykorzystywanie networkingu tylko i wyłącznie w celach biznesowych i znalezienia dla siebie korzyści mija się z celem. Spróbuj poznać daną osobę - znaleźć pasje, które Was łączą, zaprzyjaźnić się. Nie od dziś wiadomo, że o przyjaciół trzeba dbać i należy poświęcić im sporo uwagi - podobnie jest z relacjami biznesowymi. Ważne, by poprzez networking zbudować długotrwałe relacje, by w razie potrzeby bez oporów móc zwrócić się do konkretnej osoby i poprosić o pomoc.

 

Zbudowanie dobrych relacji z daną osobą może też spowodować, że przy najbliższej okazji chętniej poleci nas ona innym. Dzięki networkingowi możesz więc prędzej czy później zyskać nowych partnerów lub klientów,  którzy otrzymają rekomendację od osoby, z którą utrzymujesz dobre relacje.

 

Gdzie poznawać nowe osoby?

Idealną okazją do networkingu są spotkania branżowe lub konferencje. Warto więc bywać na wydarzeniach, podczas których można porozmawiać i wymienić się wizytówkami.  Jeżeli nie czujesz się na siłach, by dołączyć do rozmowy, poproś swoich znajomych, aby spróbowali przedstawić cię komuś nowemu.

 

Networking może z początku nieco przerażać, ale jest to umiejętność, która z czasem „wchodzi w krew” – przekonasz się, że po kilku spotkaniach będzie Ci dużo łatwiej. To okazja do interakcji z ludźmi, a przede wszystkim podarowania im wartości i przedstawienia się z jak najlepszej strony. Otwórz się  na innych, porozmawiaj, nie bój się podejść i zagadać.

 

A jeżeli cały czas masz wątpliwości, koniecznie zapytaj nas o grę Passion Bingo! przekonaj się, że Ty także możesz zostać mistrzem Networkingu!

Nie czekaj napisz do nas już teraz!